Odchudzanie po ciąży i zmianie klimatu

Witam, od 5 lat mieszkam w Grecji. W czasie ciąży przytyłam 9 kg. Syna urodziłam w 2003 roku. Mój koszmar zaczął się po urodzeniu i chyba zmianie klimatu z Polskiego na Grecki, bo z wagi 72 kg przy wzroście 173 cm ważę teraz 110 kg. Diety stosuje od 2 lat i nic. Spada jakieś 5 kg i się zatrzymuje. Nie wiem czy chodzi o jakieś zahamowania w organizmie,ale widzę,ze bez opieki lekarza się nie obejdzie. Proszę o pomoc. Mam do pozbycia się jakieś 40kg, albo czekać na cud.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim odradzam stosowania popularnych diet odchudzających, które powodują efekt jojo i rozregulowują przemianę materii przez co tak trudno jest nam potem redukować masę ciała. Aby spadek masy ciała był trwały, a do tego bezpieczny dla zdrowia najkorzystniej jest stosować dietę opartą na prawidłowych nawykach żywieniowych. 

Powinna Pani unikać:
- słodyczy, cukierków
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (zastąp je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light)
- jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców)
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp go pieczywem pełnoziarnistym lub graham)
- produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania)
Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny- 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej)
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Pani zje mniej.
- Proszę unikać takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami (nie za często i w małych porcjach; owoce można jeść codziennie po 2 sztuki)
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Proszę pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Proszę unikać słodkich i gazowanych napojów. 

Więcej dowie się Pani z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Radzę również udać się do dietetyka, który przeanalizuje Pani sposób odżywiania i styl życia, dzięki czemu będzie mógł ułożyć odpowiedni jadłospis. Stosowanie diety na własne rękę może być nieskuteczne. 

Jeśli chce Pani ukształtować swoje ciało polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Proszę zacząć od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Do tego można dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.
Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdzie Pani na naszej stronie www.abccwiczenia.pl
Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów połączonych z właściwą dietą.

Pozdrawiam.  

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty