Jak zredukować nadmiar skóry po spadku wagi?

Witam Schudłem 25kg w stosunkowo krótkim czasie, czasu nie cofnę, a efekt oprócz utraty wagi jest jeden - nadmierna skóra w dość dużych ilościach. Od schudnięcia minęło 10 miesięcy, kilka miesięcy ćwiczyłem regularnie w domu, ale dałem sobie spokój, bo efekty były, ale nie jeśli chodzi o skórę. Czy są jakieś skuteczne metody oprócz operacji redukcji skóry? Tak, żeby ta skóra była jędrna i przyległa do ciała? Dziękuję za poświęcony mi czas i pozdrawiam!

Luzna skora po dużej utracie wagi to trudny do korekcji problem. Poza ćwiczeniami, ktorych proszę nie zaprzestawać, istnieją liczne zabiegi stymulujące zagęszczanie skory. Nalezą do ńich : radiofrekfencja czyli podgrzewanie tkanki podskornej falą magnetyczną, zabiegi laserowe np laserem CO2, zabiegi z użyciem nici PDO stymulujących produkcję kolagenu czy regularne masaże.
Ważna jest cierpliwość , regularne poddawanie sie zabiegom oraz dbanie o wagę.
Ewa Rybicka

Wszystko zależy od tego jaki jest nadmiar tej skóry. Można próbować metod ujędrniania skóry, ale musi to być cykl zabiegów i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Może to być pole magnetyczne, radiofrekwencja albo zabiegi laserowe. Jeżeli nadmiar skóry jest duży to ciężko będzie go w całości zlikwidować bez interwencji chirurgicznej.

Bez konsultacji trudno Panu doradzić. Wszystko zalezy od samej kondycji skóry. Jest wiele metod na samo ujędrnienie, ale już po samej konsultacji można przewidzieć, czy metody mniej inwazyjne przyniosą satysfakcjonujacy efekt, czy lepiej skorzystać z zabiegu u chirurga plastycznego.

Sprawa jest trudna i wymagająca systematyczności. Proszę kupić w internecie szczotkę do masażu na sucho i codziennie min. przez 10 minut na sucho masować ciało. Trwać to może ponad rok, aby pokazały się efekty.