Jakie są sposoby na ujędrnienie skóry?

Witam! Dziękuję bardzo za odpowiedź! A jakie poleciałaby pani sposoby na ujędrnienie i bardziej sprężystą skórę?
ponad rok temu

Witam!

Aby skóra była jędrna i sprężysta, musi być odpowiednio nawilżona. Polecam stosowanie balsamów nawilżających oraz ujędrniających skórę, a także peelingów. Najlepiej, aby kosmetyki te miały w swoim składzie np. kofeinę, cynamon, L-karnitynę. Używane regularnie na pewno przyniosą efekty.

Oprócz tego należy pamiętać o nawadnianiu organizmu od wewnątrz. Należy pić duże ilości wody niegazowanej, niesmakowej oraz spożywać warzywa, a także soki warzywne (zwłaszcza pomidorowy).

Ważna jest aktywność fizyczna, która uelastyczni i ujędrni skórę. Polecam pływanie, taniec i inne sporty.

Można również udać się do salonu kosmetycznego, gdzie jest szeroka gama zabiegów antycellulitowych, poczynając od zwykłych masek i peelingów, a kończąc na specjalistycznym sprzęcie.

Pozdrawiam.