Uniknięcie nadmiaru skóry po odchudzaniu

Mam zamiar schudnąć sporo ponad 30 kg jestem mężczyzną w wieku 21 lat mierzę ponad 180 cm i ważę 122 kg . Jak uniknąć zbędnej wiszącej skóry ?

Witam,
przede wszystkim musi to być stopniowa i powolna redukcja masa ciała. Zbyt szybka może powodować pojawienie się nadmiaru skóry. Ważne aby z odpowiednio zbilansowaną dietą redukcyjną towarzyszyła aktywność fizyczna, która ujędrni ciało. Ponadto należy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu i nawilżenie skóry, aby nie traciła swojej elastyczności. Pozdrawiam, Łasek Natalia, www.nvit.pl

Witam,
w takim przypadku proponowałabym opiekę dietetyka, który będzie kontrolował Pana poczynania, gdyż skóra musi mieć czas aby wchłonąć się w 100%. Zdrowe odchudzanie to 1 kg na tydzień, wówczas mamy pewność, że skóra zdąży. Oczywiście można stosować dodatkowo balsamy i kremy ujędrniające i redukujące cellulit + ćwiczenia na wzmocnienie mięśnie.
Beyer-Wygońska Sylwia

Trzeba podczas całej diety regularnie wykonywać aktywność fizyczną, do tego można dołączyć zbiegi kosmetyczne, np. endermologię.

Witam,
Najlepszym sposobem by uniknąć wiszącej skóry jest stopniowe chudnięcie np. 0,5 kg na tydzień. Poza dietą należy wykonywać ćwiczenia fizyczne 4-5 razy w tygodniu (np. basen, szybkie spacery, nordic walking). Można też stosować specjalne preparaty ujędrniające do skóry lub nawet zwykłe balsamy nawilżające lub oliwkę.
Pozdrawiam

Przede wszystkim proces odchudzania nie możne być za szybki 1 kg na tydzień (czasami więcej jeśli startuje się z wyższa nadwagą). Wtedy skóra ma czas się obkurczyć. Ważne jest też wprowadzenie aktywności fizycznej, która trochę ujędrni skórę i tkankę tłuszczową zamieni na mięśniową. Wskazane są również rożne zabiegi w salonach kosmetycznych (ujędrniające, napinające), ale jeśli chcemy to zrobić mniej profesjonalnie na warunki domowe to trzeba smarować się balsamem ujędrniającym, oliwką (dowolnym, dobrej firmy), masaż powinien trwać min. 5 min (okolice brzucha), lekko uciskając

Witam serdecznie,

Duży spadek wagi zawsze wiąże się z pozostałością nadmiaru skóry. Ważny jest sam proces odchudzania, który nie może być zbyt szybki. Wolniejsze odchudzanie powoduje że skóra lepiej się wchłania regeneruje. Jeżeli jest zbyt drastyczny i szybki spadek wagi to ciało nie nadąża z regeneracją. Zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo, przy tak dużej nadwadze jaką Pan ma obecnie na początku może to być nieco szybciej. Jeżeli już Pan trochę schudnie to zalecam aktywność fizyczną, która również sprzyja polepszenia stanu skóry. Istnieje jeszcze wiele zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej które zniwelują nadmiar skóry po odchudzaniu. Pamięta Pan jednak że najważniejsza jest w tym metoda odchudzania która ma być zdrowa i nie obciążająca organizmu. Im z większa świadomością będzie się Pan odchudzał tym mniejsze będą skutki w postaci nadmiaru skóry a efekty będą długotrwałe i kilogramy nie powrócą.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk