Odchudzanie a nadmiar skóry

Witam! Mam pytanie odnośnie odchudzania. Otóż czy jeśli mam 187cm wzrostu i 98kg przy zejściu do 80kg zostanie mi wiszącą skóra? Jeśli tak jak tego uniknąć z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Witam Pana,

przy takim spadku wagi nie koniecznie musi zostać nadmiar skóry pod warunkiem że odchudzanie będzie zdrowe a jego tempo niezbyt szybkie. Bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Jeżeli będzie Pan tracił na wadze powoli, stopniowo to skóra ładnie się wchłonie. Do tego niezbędna jest aktywność fizyczna.
Proszę zadbać o pełnowartościową dietę a jeżeli potrzebowałby Pan pomocy w ułożeniu jadłospisu to zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Drogi Panie!

Odpowiednio skomponowany jadłospis i zestaw treningowy pozwalające na tracenie w ciągu tygodnia nie więcej niż 1 kg pomagają uniknąć problemu zwisającej, nadmiernej skóry. Niestety u niektórych osób mimo wszystko problem się pojawia, a w celu jego usunięcia polecam kontakt z kosmetologiem wykonującym dermomasaże ujędrniające skórę i poprawiające jej stan.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam.Jest to sprawa indywidualna u niektórych zostaje nadmiar ale jeżeli dieta będzie odpowiednio dobrana nie będzie Pani gubić więcej jak 05-1 kg w tygodniu to myślę że uniknie Pani zwisającej skóry.
Pozdrawiam

Szanowny Panie,
Takie skutki odchudzania nie są regułą. Odpowiednio dobrana dieta i regularne, stopniowe zmniejszenie masy ciała pozwoli uniknąć zwisającej skóry.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl