Czy podwyższony progesteron u mężczyzn może mieć wpływ na zatrzymanie odchudzania?

Od dłuższego czasu nie mogę schudnąć , podczas badan okazało się ze mój progesteron we krwi wynosi 0.34.Czy podwyższony progesteron u mężczyzn może mieć wpływ na zatrzymanie odchudzania?spowolnienie metabolizmu?Jeżeli tak to w jaki sposób go unormować?

Witam serdecznie,
oczywiście zaburzenia hormonalne mogą mieć wpływ na odchudzanie. Należy skonsultować sprawę z lekarzem i unormować poziom hormonów lekami. Do tego należy zadbać o zdrową dietę. Zastanawiam się czy oby na pewno Pana jadłospis jest odpowiednio dobrany i przyczyną braku efektów w odchudzaniu są jedynie hormony.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to można wyslać mi na maila swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i wskażę ewentuane błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk