Jak zrzucić zbędny bagaż po porodzie?

Witam, 4miesiace temu urodziłam synka, w ciąży przytyłam 19kg. Po porodzie pozostało mi 10 kg. Chciałbym zrzucić zbędny bagaż bo źle się z tym czuję. Synek karmiony jest i piersią i butla. Nie mam czasu na ćwiczenia głównie zostają spacery. Jem w sumie normalnie ale mniej, nie pije słodkich i gazowanych napoi, nie slodze herbaty, słodyczy też praktycznie nie jem - czasem się zdarzy

Potrzebuje Pani indywidualnej porady, ale po bardzo dokładnej analizie aktualnego żywienia. Podczas karmienia odchudzanie to bardzo trudny temat, aby nie powstały niedobory pokarmowe znacząco wpływające na zdrowie kobiety. Sugeruję skorzystanie z usług doświadczonego dietetyka. Pozdrawiam

Dzień dobry,

redukcja jest jak najbardziej możliwa, aczkolwiek warto ją przeprowadzić pod opieką dietetyka.
Powszechnie stosowane diety redukcyjne, tak zwane diety cud, to droga donikąd. Spadek wagi po ich wdrożeniu rzeczywiście będzie spektakularny, ale na krótko. Kiedy kuracja odchudzająca dobiegnie końca, efekt jojo jest niemal gwarantowany. Najlepszym rozwiązaniem dla osób odchudzających się jest racjonalna dieta. Właściwe odżywianie nie jest ani skomplikowane, ani wymagające. Należy wyeliminować złe nawyki żywieniowe i nauczyć się kilku zasad żywienia.Efekt jojo, który następuje po zastosowaniu bardzo restrykcyjnych diet odchudzających, charakteryzuje się błyskawiczną utratą masy ciała i jeszcze szybszym powrotem do dawnej wagi, a nierzadko znacznym zwiększeniem kilogramów. Organizm rozregulowuje się, przemiana materii ulega spowolnieniu, a tkanka tłuszczowa magazynuje coraz większe ilości energii.
Dlatego dieta powinna być dobrana indywidualnie i prowadzona pod kontrolą specjalisty.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga