Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zwalczyć trądzik na klatce piersiowej?

Witam! Prosiłbym o pomoc, która pomogłaby w zwalczeniu trądziku na mojej klatce piersiowej. Mam 16 lat, od dwóch lat mam trądzik na twarzy, jak i również na klatce piersiowej, korzystam z pomocy dermatologów od ponad roku, ale to nic nie pomaga, chciałbym, aby Pan/i pomógł/ogła mi w zwalczeniu trądziku z klatki piersiowej. Czy spożywanie złego posiłku też ma działanie na skutki trądziku? Jak mam się odżywiać? Bardzo proszę o pomoc, chciałbym się dowiedzieć, jaką maść najlepiej stosować. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

16 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam serdecznie!
Niestety nie można zalecić leczenia bez badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Leczenie zawsze musi być dobierane indywidualnie, niestety nie ma jednego leku, który byłby skuteczny w każdym wypadku. Leczenie powinien prowadzić lekarz prowadzący, a w przypadku leczenia trądziku na efekty leczenia trzeba czasami czekać kilka miesięcy.
Jeżeli chodzi o wpływ diety na zmiany trądzikowe, to zdanie na ich temat wśród lekarzy jest podzielone. Ogólne zasady znajdzie Pan w załączonych artykułach.
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere#12931071811091&250Xwidget-1293107179453
http://portal.abczdrowie.pl/suplementy-diety-a-tradzik#12931071946091&250Xwidget-1293107193312
Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy