Jak zwalczyć zbędne kilogramy i wrócić do wagi sprzed ciąży?

Witam. Jestem po 3 ciążach (1x cc i 2x sn). Ostatni porod sn VI.2013r. Obecnie waze 77kg przy wzroscie 168cm. Od dziecka bylam pulchna. Najwyzsza moja waga spoza ciazy to 83kg a najnizsza 62kg i wowczas czulam sie super. Mam malo czasu przy 3ce nawet na cwiczenia gdy spia bo padam z nog. Prosze o porade jak zwalczyc te kg by wrocic do wagi z 2002r sprzed ciąż?! Pozdrawiam
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Przede wszystkim warto przeanalizować Pani jadłospis. Ważne jest to co Pani je,w jakich ilościach i porach. Uważam, że warto dać sobie trochę czasu, aby zredukować ciało, tym bardziej, że sama Pani zauważa, że brakuje Pani czasu na to by zająć się sobą ze względu na opiekę nad dziećmi i zmęczenie z tego wynikające. Uważam, że warto udać się na konsultację dietetyczną, do specjalisty, który pomoże Pani wyznaczyć cele oraz zaplanuje dla Pani najkorzystniejszy plan posiłkowy. To nie chodzi tylko o odstawienie słodyczy czy większe picie wody, dla młodej mamy dieta jest bardzo ważna, powinna dawać energii do działania, a przy okazji powodować redukcję masy ciała.

0

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu.
Zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty