Jaką dawkę witaminy D należy stosować przy jej niedoborze?

Witam.Mam niedoczynność tarczycy.,Właśnie odebrałam wyniki i mam niedobór wit d.Czy powinnam zażywać 6000 - 8000 j , dziennie w tym wypadku?Interesuje mnie tez co oznacza badanie i wynik TSH TRAb <0,8 IU/I.Proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik ujemny. A co do wit d3 to jaki dokładnie jest niedobór ? Najlepiej wyrównywać odpowiednimi lekami dostępnymi na receptę proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego