Jaka dieta na odchudzanie i redukcję tkanki tłuszczowej z brzucha?

Witam,mam 39lat i ważę 59 kg przy wzroście 161cm.Chciałabym schudnąć przynajmniej 5kg,przeszkadza mi również tkanka tłuszczowa na brzuchu.Co mogłabym zrobić i jaka dietę zastosować?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Dzień dobry,

na wstępie muszę zaznaczyć, że nie istnieją żadne diety cud - jedzenie jednego pokarmu przez 2 tygodnie czy inne tego typu wynalazki mogą nam narobić więcej szkód niż pożytku.

Najlepsze efekty daje rezygnacja ze słodyczy, słodkich napojów i soków owocowych, słonych przekąsek, fast foodów, białego pieczywa i makaronów a także mięsa (oprócz ryb i ewentualnie indyka), tłustego nabiału (sery, śmietany, masło). A wprowadzenie większej ilości warzyw - 500 g dziennie - powinny się znaleźć w każdym głównym posiłku oraz więcej kolorowych owoców (uwaga na suszone owoce - zawierają dużo cukru).

Polecam też używanie oleju kokosowego i oliwy z oliwek zamiast innych tłuszczów - ale nie więcej niż 2 łyżki dziennie.

Żadna dieta nie przynosi pożądanych efektów, jeśli jednocześnie nie jest się aktywnym fizycznie. Świetnym sposobem na zrzucenie tłuszczu z brzucha są ćwiczenia takie jak: bieganie, jazda na rowerze, pływanie, cardio - ćwieczenia całego ciała - brzuszki nie powodują utraty tłuszczu na brzuchu.

0

Witam Panią,

nie istnieje dieta która spala tkankę tłuszczową jedynie w okolicy brzucha. Tłuszcz spala się równomiernie.
Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty