Jaką dietę powinna trzymać osoba z wrzodami?

Mąż miał 12.03 gastroskopie, lekarz powiedział że ma wrzody w części przed odźwiernik owej, owrzodzenie, zwiększone wydzielenie gastyny i kwasu solnego (objaw nieżytu żołądka) i zanik błony śluzowej. Dostał też antybiotyk. Tydzień póżniej miał powtórzoną gastroskopię. Ma trzymać dietę, ale nie wiem dokładnie jaką. Jaki mógł być powód powtórnej gastroskopii. Dziękuję

Lek. Michał Lenard

Mąż powinien ogólnie mówiąc unikać świeżego pieczywa, tłuszczów zwierzęcych, tłustych, smażonych potraw, ostrych przypraw i kawy. Powinien jeść gotowane, chude mięso oraz ryby, gotowane warzywa, ryż. Więcej szczegółów odnajdzie Pani bez problemu w internecie szukając hasła "dieta wrzodowa". Pozdrawiam!