Jaką dietę powinnam stosować, chorując na reumatoidalne zapalenie stawów?

Dzień dobry!!!Jaką dietę powinnam stosować chorując na reumatoidalne zapalenie stawów i zwyrodnienie stawów kolanowych ?Czy chorując na RZS mogę mieć operację wstawienia endoprotezy stawu kolanowego ? Grażyna

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę zapoznać się z zaleceniami w książce : PZWL

"Żywienie w chorobach kostno-stawowych" Zofia Wieczorek- Chełmińska

Pozdrawiam serdecznie