Jaka jest norma promieniowania przy CT?
Witam, w trakcie badania CT głowy otrzymałem dawkę promieniowania Total DLP 1143 mGycm. Jeżeli dobrze liczę to 2,4 mSv. Czytałem, że średnio przy tym badaniu otrzymuje się dawkę 1-2 mSv. Czy w moim przypadku jest to duże przekroczenie normy?

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Nie sadze aczkolwiek warto jest udac się do pracowni wykonującej badanie i dopytać o normy