Jaka jest norma wskaźnika AFI w 26 tyg. ciąży?

Proszę o pomoc. Jaka jest norma wskaźnika AFI w 26 tyg ciąży? Po wczorajszych badaniach u mnie wskaźnik AFI wynosi 8 cm.. na internecie jakoś ciężko jest się czegoś dowiedzieć.. Zastanawiam się czy poziom płynu owodniowego jest prawidłowy czy też nie.

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość mieści się w normie, aczkolwiek znajduje się bliżej dolnej granicy. O szczegółach proszę porozmawiać z ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę. To lekarz prowadzący powinien być dla Pani źródłem informacji.