Jaka jest prawidłowa maksymalna wartość ciśnienia dla mężczyzny w wieku 30 lat?

Witam, chciałbym zapytać, ponieważ co strona to inaczej ;). Jaka jest prawidłowa maksymalna wartość ciśnienia dla mężczyzny w wieku 30 lat. Dodatkowo mam pytanie, ponieważ mój brat ma nerwicę i każdorazowo w trakcie mierzenia ciśnienia nawet w warunkach domowych od razu po założeniu aparatu denerwuje się, a co za tym idzie wynik nie jest miarowy, ale jak już się uda, to otrzymuje wyniki na poziomie 145 / 85-90 puls około 80-85. Czy to jest wynik dobry czy już powinno się pójść z tym do lekarza?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza