Podwyższone ciśnienie krwi u 25-latka

Witam, mam 25 lat, ostatni okres jest dla mnie stresujący, ciężko w pracy i na uczelni, dodatkowo początki nerwicy zdiagnozowane. Od pewnego czasu badam sobie ciśnienie we własnym zakresie domowym i moje wyniki to średnio między 135 - 145 na 80 - 95 (z tym, że 95 osiągnąłem tylko raz, zwykle to między 80 - 90). Dodam, że mam trochę za dużo kilogramów, jeśli chodzi o sport to spaceruję rowerek stacjonarny w domu. Czy to przez ten stres czy powinienem zgubić nadwagę i ciśnienie będzie niższe?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam
Prawdopodobnie nerwica została wywołana długotrwałym stresem. Dotyczy to również podwyższonego ciśnienia. Wskazane jest podjęcie terapii psychologicznej, w przeciwnym razie mogą pojawić się kolejne dolegliwości, np. kłopoty ze snem oraz koncentracją, bóle głowy, depresja i wiele innych. Warto też rozważyć zmianę pracy.
Pozdrawiam serdecznie