Czy nerwica wpływa na ciśnienie?

Od kilku tygodni mam ciśnienie w granicach od 135-150/80-95. Nie choruje na noc poważniejszego. Od roku mam nerwicę. Czy nerwica może mieć wpływ na ciśnienie? Czy jest powód do niepokoju ? Mam 25 lat

Witam! Jednymi z najczęstszych objawów nerwicowych są dolegliwości sercowe: ciśnienie krwi i tętno, ciśnienie bywa podwyższone, a tętno przyśpieszone. Lepsze efekty terapeutyczne uzyskujemy przy lekach p/depresyjnych i p/lękowych niż przy stosowaniu leków kardiologicznych. Powodzenia W. Łuczkowski.