Czy takie ciśnienie jest prawidłowe?

czy cisnienie 117/70 puls 90 to normalne? choruje na nerwice i jestem oslabiony teraz i nawet przy wyzsszych wartosciach.

Witam! Ciśnienie krwi jest dobre, ale tętno powinno być wolniejsze. Nalży zrobić plan dnia i starać się założenie zrealizować, pozostawiając "niedoczas" na analizę swoich funkcji życiowych. Podstawa leczenia - psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Tachykardia w tym układzie wydaje się być czynnościowa. Powodzenia W. Łuczkowski.