Jaka jest przyczyna dolegliwości gastrycznych?

Dzień dobry, chciałabym zaznaczyć od razu, że na dniach wybieram się do lekarza. Zanim jednak tam pójdę chciałabym wiedzieć jak pilna jest sytuacja. Wcześniej podejrzewano u mnie zespół jelita drazliwego/zapalenie jelit, stan na jakis czas zlagodzil sie. Nudnosci wystepujace od kilku miesiecy na jakis czas udalo mi sie powstrzymać dzięki stosowaniu olejku cbd, gdy miałam przerwy w stosowaniu, były nawroty. Od około miesiąca jednak i to przestalo dawać rade, nudnosci występują od obudzenia i towarzysza mi najczesciej przez caly dzień. Ciąża jest wykluczona. Dodatkowo brzuch jest bolesny w dotyku, zwłaszcza na dole. Wcześniej wystepowalo to tylko podczas utrzymujac ch sie wzdec, teraz caly czas. Brzuch puchnie, zwlaszcza na dole, mam uczucie pelnosci, nawet jeśli cały dzien nie jem, wrazenie jakby jedzenie gnilo mi w jelitach. Czuję przemieszczanie sie pokarmu w jelitach, zaleznie od odcinka. Czasami występują silne bóle w mostku, rzadko. Ostatni obudził mnie ze snu i trwal 2 godziny podczas których nie mogłam wytrzymac z bólu i plakalam, przyjmowałam pozycje z nogami przyciągnietymi do brzucha. Często, ostatnio ciągle występuje uczucie ucisku brzucha. Występują biegunki na przemian z zaparciami. Stolec niekiedy ma gnilny, stechly zapach. Warto też wspomnieć, ze niekiedy budzę sie ze smakiem i zapachem wódki z ust, choć jestem osobą niepijącą. Na ostatnim badaniu cukier byl podwyzszony, niedlugo powtórnie zrobię wyniki krwi. Bardzo duzo pije, zwlaszcza wody, czuje wahania cukru i gdy jest go za duzo lub za malo wystepuje silny bol glowy. W przypadku nadmiaru pomaga duza ilosc wody, w odwrotnej sytuacji ratunkiem jest nawet lyzka cukru. Jesli to wazne, mam stwierdzone hashimoto. Mam 22 lata. Nie pale papierosow, pije bardzo rzadko i bardzo mało, jestem wegetarianką, staram sie jesc lekkostrawnie, nie piję kawy, ani napojów energetycznych. Na jaką diagnozę powinnam się przygotowac? Czego to moze być przyczyną?

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe.