Jaka jest przyczyna krwawień?

Mam mały problem, miesiączkuje co 26 dni, ostatnia miesiączka trwała 4 dni, przed miesiączką miałam plamienia co dwa dni, po okresie miałam przerwę 2 dni i znowu pojawiły się plamienia. Nie wiem co mam robić, jaka może być tego przyczyna? Po każdym współżyciu z chłopakiem plamie. robiłam test i wyszedł negatywnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Plamienia w środku cyklu, występujące w trakcie lub po stosunku mogą być spowodowane nadżerką, endometriozą, a nawet rakiem szyjki macicy lub stanem przedrakowym. Dlatego nie należy ich lekceważyć - trzeba udać się do lekarza, zwłaszcza, jeśli badanie cytologiczne miała Pani wykonywane dawno temu. Nie musi Pani od razu panikować - chodzi mi tylko o to, że nie powinna Pani bagatelizować sprawy.
Pozdrawiam!