Jaka jest przyczyna obrzęku szpiku w części rzepki?

Witam. MRI wykazał mi mały obrzęk szpiku w przednio dolnej części rzepki. Kolano boli od 10 miesięcy, jest opuchnietę. Ból sprawia chodzenie po schodach, długie stanie, podnoszenie ciężkich rzeczy. Nie mogę zgiąć nogi do końca, nie mogę klęknąć ani kucnąć. Pracuje tylko na 1/2 etatu ponieważ przez ból nie jestem w stanie dłużej, noga puchnie bardziej boli udo, łydka i stopa. Czasem pojawiają się na skórze czerwone plamy, i mam uczucie ciepła. Czy jest możliwe że jest jakaś inna przyczyna tego?

Rezonans może świadczyć o zmianach przeciążeniowych rzepki/chondromalacji. Wymaga Pan porównania obrazu w MRI do badania klinicznego.
Sugeruję wizytę u ortopedy.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch