Jaka jest przyczyna plamień u 27-latki?

W ciągu tego cyklu plamilam. Plamienia zaczęły się parę dni bo skończonej miesiączkę potem przerwa i wystąpiły znowu. Byłam u ginekologa i stwierdził w usg że moje jajniki słabo pracują. I mogą być to jakieś zaburzenia hormonalne Dostałem duphoston który miałam wziąść przez 10 dni od 16 dnia nowego cyklu. Parę dni po wizycie również wystąpiło plamienie. Teraz mija 44 dni od ostatniej miesiączki a ja nadal nie mam okresu. Plamienia ustąpiły. Moje cykle zwykle trwały około 33 dni najdłużej. Po tygodnia pobolewa mnie podbrzusze i czuję co jakiś czas rwacy ból rany po cc które było 14 miesięcy temu? Czy mam nadal oczekiwać na okres? Czy powinnam jednak udać się na kolejną wizytę do ginekologa?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jaka jest przyczyna tych mrowień u 27-latki?

Witam. Miesiąc temu zaczęłam czuć mrowienie głównie lewej strony twarzy ale rozciągało się czasem tez na czoło, brwi, oczy, szyję. Lekarz rodzinny skierował mnie do poradni psychologicznej(czekam na wizytę), ponieważ od zawsze dużo się stresuję, martwię, od dzieciństwa miałam dużo stresu (awantury rodziców, które bardzo przeżywałam). Dzisiaj mieszkam sama z córką, ponieważ sama wyszłam z toksycznego związku, żeby moje dziecko nie patrzyło na to co ja. Bardzo martwię się o zdrowie dziecka, kiedy zobaczę „kropke” na ciele dziecka to od razu panikuje i doszukuję się co to może być. Mrowienia trwały ok 2 tygodni i po miesiącu wróciły 3 dni temu. Teraz zdarza się ze chwilami mrowieją mi np. dwie dłonie, kawałek głowy a utrzymuje się tylko mrowienie na lewej stronie twarzy. Czuję też bardzo lekki ból głowy, który przemija i pojawia się ponownie. Czy takie drętwienia faktycznie mogą być na tle nerwowym? Czy to możliwe że pojawiły się dopiero teraz, kiedy te najgorsze sytuacje z życia akurat się skończyły? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT 9 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

oczywiście, wiele objawów występuje na tle nerwowym i nie zawsze muszą one występować w momencie najsilniejszego stresu. Czasem pojawiają się dopiero później, w ten sposób organizm może odreagowywać trudny czas.

Jednakże objawy, które Pani opisuje, a więc mrowienie, drętwienie czy dolegliwości bólowe głowy mogą wskazywać także na wiele jednostek chorobowych, dlatego w pierwszej kolejności należy je wykluczyć, udając się na badania do specjalisty neurologa. Po wykluczeniu ewentualnych nieprawidłowości, powinna Pani skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty bądź psychiatry.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania można znaleźć tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mrowienie-dloni-a-stres,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/odczuwanie-dretwienia-podczas-silnego-stresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mrowienie-dloni-i-ust-na-tle-nerwowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jaka jest przyczyna wypadania włosów u 27-latki?

Od kilku lat wypadają mi włosy. Zrobiłam badania hormonalne i wszystko mieści się w normie, choć androgeny (testosteron, testosteron wolny, androstendion, DHEA-S) są wysoko w granicach normy. Zaniepokoił mnie szczególnie wynik DHT 309,5 pg/ml (norma 24-368 pg/ml), bo czytałam, że odpowiada za łysienie androgenowe u kobiet i prowadzi do nieodwracalnej utraty włosów. Czy jeśli jest to efekt niewłaściwego funkcjonowania jajników, nadnerczy, to po usunięciu przyczyny, DHT spadnie? Czy da się jakoś "zbić" wysokie DHT, jeśli nie ma wyraźnej przyczyny? Czy to sprawi, że włosy odrosną czy jedynie może zahamować proces wypadania?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania

Witam. Radziłbym skonsultowanie się z endokrynologiem oraz dermatologiem. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty