Jaka jest przyczyna tej neutropenii?

Witam, Od kilku lat cierpię z powodu łagodnej neutropenii wynik zawsze w okolicach 1,2-1,5 przy normie 2,5-8,0. Dodam, że mam zdiagnozowane autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (obraz USG). Wyniki TSH, FT3, FT4 w normie. Lekarze nie wiążą neutropenii z tarczycą. Czy istnieje możliwość, że obniżona liczba neutrofili mogła być spowodowana poparzeniem oparami środka chemicznego, opartego na substancji czynnej z grupy pyretroidów - cypermetryna?

Witam.Raczej nie.Jeśli to jest stan przewlekły i nie wynika z aktualnego narażenia na substancje chemiczne(w tym leki)i nie towarzysza mu objawy chorobowe to najpewniej jest skutkiem osobniczych uwarunkowań(taka "uroda").