Jaka jest szansa na ciążę w tej sytuacji?

Jakie sa szanse na ciaże? Miesiaczka byla 30.04. (5dni) cykle mam srednio 29 dniowe. Stosunek byl 10.05 i 13.05. a 12.05. wykonałam test owulacyjny i wyszedł pozytywny.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli owulacja została potwierdzona testem i w tym czasie doszło do zbliżenia, to można domniemywać, że zapłodnienie jest bardzo prawdopodobne.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/dni-nieplodne-i-plodne.

Jednak proszę pamiętać, że nie sposób oceniać prawdopodobieństwa zapłodnienia tylko na podstawie pozytywnego testu owulacyjnego – na powodzenie starań o ciążę składa się także równowaga gospodarki hormonalnej, gwarantująca płodność kobiety, oraz właściwa budowa i ilość żywych, zdolnych do zapłodnienia komórki jajowej plemników.

Podsumowując, proszę spokojnie poczekać – po 14 dniach od zbliżenia może Pani wykonać test ciążowy, wcześniej z kolei wiarygodne wyniki może pokazać badanie laboratoryjne z krwi na obecność beta hCG.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.