Jaka jest szansa na zapłodnienie w takim wypadku?

Witam, miałam 15 dzień cyklu bawiłam się z chłopakiem pod prysznicem. Sperma spadła na moje uda i na górna częściej pochwy. Ja zasłoniłam pochwę reka i natychmiast spłukałam woda chwile potem dokładnie woda z mydłem. Mam tez obawy związane z moja owulacja, albowiem miałam bardzo małe upławy. Jaka jest szansa na zajście w ciąże?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w opisanej przez Panią sytuacji nie ma ryzyka zapłodnienia – zarówno fakt, że sperma znalazła się tylko na zewnętrznych narządach płciowych, jak i to, że została zmyta, niwelują ryzyko ciąży do zera. Plemniki są zdolne do zapłodnienia tylko w sytuacji gdy dojdzie do przeniesienia ejakulatu w głąb dróg rodnych, co u Pani nie miało miejsca i byłoby utrudnione z uwagi na miejsce zbliżenia oraz panujące warunki. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia.

Natomiast proszę pamiętać, że do ustalenia dni płodnych konieczna jest znajomość długości cyklu, więc nie sposób ocenić czy wówczas miała Pani owulację, czy też nie. Ilość wydzieliny podczas dni płodnych również o niczym nie przesądza. Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, być może rozwieje niektóre z Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/wyznaczanie-dni-plodnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.