Jaka mogła być przyczyna zatrzymania akcji serca podczas operacji?

Moja mama chorowała na raka piersi, w tym roku minęło 5 lat odkąd jest zdrowa. Podczas mastektomii lepiej piersi usunięto jej również węzły chłonne mimo że były zdrowe przez co teraz ma obrzęk limfatyczny na lewej ręce. Wczoraj miała operacje ponieważ implant piersi uciskał jej klatkę piersiowa i jak się okazało zaczął obrastać jakąś tkanką bo jak się okazało organizm zaczął go odrzucać. Podczas operacji jej serce zatrzymało się na minutę - lekarze szybko zareagowali. Wyniki krwi, ciśnienie oraz inne badania serca wszystko jest w normie a mama czuje się Ok. Jaka mogła być przyczyna zatrzymania serca, czy jest to normalne i czy mam powody do zmartwień? (Moja mama ma 44 lata i poza rakiem piersi który zwalczyła bardzo szybko bo w 6 miesięcy nigdy nie była na nic chora)

Lek. Michał Lenard

Trudno jednoznacznie określić dlaczego wystąpiło zatrzymanie akcji serca. Przyczyną mogła być reakcja na środek znieczulający, lub usypiający. Czasem zdarza się takie powikłanie podczas zabiegów operacyjnych. Jeżeli poza tym mama jest zdrowa i minęło 5 lat od operacji, to myślę, że nie ma Pani powodu do niepokoju. Pozdrawiam!