Czas przebywania pod respiratorem w śpiączce po zatrzymaniu akcji serca

Witam. Mój tata leży na intensywnej terapii w śpiączce po zatrzymaniu akcji serca. Lezy nieprzytomny od 7 dni pod respiratorem. proszę w miare możliwości wyjaśnić mi czy sa jakies przepisy m,ówiące ile można trzymać pod respiratorem chorego. Dziękuję

Nie ma w tym względzie żadnych przepisów. Jeśli wystąpiło zatrzymanie akcji serca to mogło dojść do niedotlenienia mózgu. W zależności od nasilenia tego niedotlenienia zależy rokowanie. W zależności od rokowania dalsze postępowanie lekarz ustala z rodziną chorego. Pozdrawiam.