Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka może być przyczyna bólu mięśni po odstawieniu papierosów?

Witam. Mam pytanie: Od trzech tygodni nie pale papierosów, odstawiłem nagle- zastępując to mandarynkami ;)) Pytam o to czy to normalne, bo od jakiegoś czasu bolą mnie mięśnie- a może płuca, głowa- tak jakby coś tam siedziało... Byłem u lekarza, miałem robione badania krwi i moczu i wszystko Ok, dostałem antybiotyk- bo gardło czerwone, węzły chłonne powiększone i ten ból głowy- tak jakbym kawy nie pił, doktor stwierdziła ze da antybiotyk bo stan zapalny może jest. Biorę go od 3 dni, i są lekkie poprawy, ale dalej bolą „mięśnie” i od czasu do czasu ta głowa. Myśli tez jakieś dziwne przychodza do głowy, strach, obawa. Co robić ?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Rzucenie palenia, brak nikotyny prawdopodobnie nie maja tu większego znaczenia. Konieczna ewentualna dalsza diagnostyka. Możliwe jednak, że ból związany jest z infekcja i powinien ustąpić za kilka dni.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy