Czy można zredukować wpływ nikotyny na płód dziecka u osoby palącej papierosy?

Witam, jestem w siódmym miesiącu ciąży. Paliłam paczkę papierosów dziennie od kilku lat, nie rzuciłam nałogu do tego momentu. W pierwszych miesiącach nie wierzyłam, że ciąża przetrwa. Później, czułam się winna i paliłam jeszcze więcej. Moje pytanie brzmi, przy założeniu, że rzucę palenie definitywnie: co mogę zrobić, by zredukować dotychczasowy wpływ nikotyny na płód? Czy dziecko ma szanse nie ucierpieć przez moje postępowanie? USG jest prawidłowe.

Niestety nie ma żadnej możliwości zlikwidowania wpływu nikotyny na ciążę i jej zapobieżenia. Musi Pani szybko rzucić palenia, a wtedy chociaż te ostanie dni ciąży będą pozbawione wpływu nikotyny na płód.