Jaka może być przyczyna nadmiernego owłosienia u kobiety?

Witam mam pytanie . Mianowicie mam 20 lat i problem nawet duży problem nie rosną mi włosy pod pachami oraz od prawie dwóch lat staramy sie z mężem o dziecko mamy juz wszystko mieszkanie prace i jestesmy ustatkowani barakuje nam tylko tego szczęścia zwanego dzieckiem o czym to może swiadzczyc ? Jestem młoda osoba i strasznie mnie to boli ze nie potrafię dać mojemu ukochanemu maleństwa pomocy !

Dzień dobry,

Przyczyną braku wzrostu włosów pod pachami lub ich wypadania mogą być przyczyny wynikające z niedoczynności hormonalnej. Proszę zgłosić się do endokrynologa, który po zebraniu dokładnego wywiadu z Panią i zbadaniu Pani określi jakie badania należy wykonać. Najprawdopodobniej zaleci oznaczenie niektórych hormonów przysadki i nadnerczy. Proszę się nie załamywać, jest Pani osobą bardzo młodą, wszystko jeszcze przed Panią :). Należy ustalić przyczynę i dobrać precyzyjne leczenie. Do tego jest Pani potrzebny dobry endokrynolog. Proszę podpytać w swojej miejscowości znajome osoby, kogo jako specjalistę rekomenduję i udać się do tej osoby.

Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych