Co oznacza nadmierna senność i zmęczenie?

Od jakiegoś czasu źle się czuje. Ciągle odczuwam senność. Mimo przespanej nocy 8 h nawet 10 h rano mam problem ze wstawaniem, mogłabym tylko spać. Czym może być spowodowana nadmierna senność ? Strasznie jest to męczące

Dzień dobry,

Na początek proponowałbym sprawdzenie tarczycy - proszę oznaczyć TSH, FT4 i FT3, a jeśli będą nieprawidłowe, to również antyTPO i aTG we krwi. Nie zaszkodzi sprawdzić również poziomu glukozy we krwi - w przypadku podwyższonego stężenia cukru we krwi również u części osób może występować senność. Oczywiście do powyższych badań proszę oznaczyć morfologię z rozmazem. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wizyta u dobrego lekarza, który dokładnie zbierze wywiad, zbada Panią, zleci potrzebną diagnostykę i pomoże Pani pozbyć się dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych