Jaka może być przyczyna niewyraźnego mówienia?

Witam. Jaka może być przyczyna niewyraźnego mówienia. Gdy chodziłam do szkoły wszystko było ok, potem, gdy miałam ok. 25 lat zaczęłam mówić szybko, niewyraźnie. Ktoś kto mnie słuchał, nie czekał aż dokończę, bo mówię nieciekawie. Dlaczego tak się to zmieniło. Jedyne możliwe choroby, to migrena i zatoki, ale niediagnozowane.

Być może dużą rolę odgrywa czynnik stresowy. Myślę,że warto skonsultować się z logopedą, po zbadaniu Pani będzie można określić w czym tkwi przyczyna i w drożyć terapię.