Co znaczą te problemy z mówieniem?

Witam, z czego wynika mój problem? Ze czuje ze nie mogę powiedzieć do końca zdania i tego co chce. Nie mogę mówić długich złożonych zdań jak inni ludzie. Czasem w ogóle nie czuje potrzeby mówienia, zastanawiam się po co ludzie mówią i jak to robią ze pełne zdania układają. Poza tym mam brak uczuć, nie mogę logicznie myslec, trudności z pamięcią. Ale najbardziej martwią mnie te problemy z mówieniem. Lekarz zdiagnozował u mnie zaburzenie schizotypowe. Biorę obecnie olanzapine 2.5 mg i seronil. Czy to jest normalne w tym zaburzeniu problemy z mówieniem i czy jest szansa ze to przejdzie?

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie. Proponowałabym aby skontaktowała się Pani z logopedą i psychoterapeutą. Być może oni odkryją przyczyny Pani problemów. Ludzie są bardzo różni, jedni są bardziej aktywni a drudzy mniej aktywni, jedni mówią więcej a drudzy mniej, nie trzeba się tym specjalnie zamartwiać. Każdy człowiek to inna osobowość ale każdy jest wartościowy i potrzebny temu światu. Pani również jest potrzebna innym osobom, nawet z Pani dolegliwościami. Jeżeli można, to proszę skontaktować się z logopedą i psychoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie.