Łzawienie podczas mówienia o sobie

czesto w pracy plyna mi lzy i .... Zauwazylam ze czesto kiedy mam mowic o sobie (lekarz, szef) zaczynam plakac. Boje sie ze ludzie zle mnie zrozumieja.W przcy przez wiele lat bylam mobowana.Obecnie nie pracoja juz te osoby ale odczowam mimo tego czesto niepokoj.Jestem wtedy malo zkoncentrowana, rozmyslam duzo o tym co mnie spodkalo, nie moge sie jasno wypowiedziec ( mieszkam za granica), trudno min myslec logicznie.Oprocz tego mam dyslekcje .A moze mam niska samoocene w stosunku do kolegow T

Witam serdecznie,

Mobbing niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje w postaci drastycznego pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego, mogącego prowadzić do długotrwałej choroby. Narażenie na długotrwały stres o wysokim poziomie intensywności czyni w ludzkiej psychice ogromne spustoszenia. Obniżenie samopoczucia, utrata pewności siebie to zaledwie początek problemów. Osoby mobbingowane najczęściej doświadczają:
zaburzeń psychosomatycznych,
bólów ciała,
zaburzeń gastrycznych,
podwyższonego ciśnienia krwi,
zaburzeń jedzenia, bezsenności,
stanów lękowych, nerwicowych,
stanów depresyjnych
zaburzeń myślenia polegających na niemożliwości koncentracji uwagi, problemach w twórczym rozwiązywaniu nowych zadań, zapominaniu.
W dalszej perspektywie stosowania mobbingu, ofiara zaczyna czuć się coraz gorzej, nie może uwolnić się od myślenia o sytuacji w pracy, zaczyna mieć problemy ze snem i nie potrafi się odprężyć.
Tutaj znajdzie Pani więcej informacji
http://www.voxhumana.pl/?konsekwencje-mobbingu,40

W Pani przypadku warto byłoby skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty.
Pomóc mogą również relaksacja. Tutaj znajdzie Pani darmowy materiał do pobrania oraz potrzebne informacje.
http://relaksacja.pl/relaksacyjne/relaksacja_mii.html

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska