Niska samoocena u 17-letniego syna

syn ma 17 lat jest wstydliwy i niesmialy niema kolegow niepotrafi nawiazac kontaktu z kolegami w swoim wieku ma niska samoocene wspieram syna jak tylko moge ale widze ze jest nieszczesliwy

Warto podjąć konsultacje z psychologiem rodzinnym. Wspólna praca pozwoli na dotarcie do sedna problemu, a także wspieranie syna w rozwoju i zdobywaniu umiejętności społecznych.

Warto z synem pójść do poradni zdrowia psychicznego i skierować go do terapii grupowej gdzie wzmocnią jego pewność siebie i nauczą nawiązywać i utrzymywać kontakty z innymi. Pójście na spotkanie z psychologiem całą rodziną może pokazać dlaczego macie kłopoty w komunikacji.
Pozdrawiam.

Witam Panią,
W Gdańsku znajdzie Pani wiele ośrodków, które oferują profesjonalną pomoc. Przypuszczam, że Pani może być trudno pomóc samej synowi. Być może jego problemem jest lęk społeczny, być może Pa depresję, a może to zwykła nieśmiałość – trudno to stwierdzić z Pani opisu. Zachęcam do poszukania wsparcia psychologicznego. Nie warto czekać, gdyż każdy rok może utrwalać problemy syna. W sytacjach, gdy osobie trudno jest nawiązywać relacje z innymi najlepiej sprawdza się terapia grupowa.
Powodzenia!
Marta Dziekanowska

Witam,

jeśli syn jest nieszczęśliwy, zgłasza chęć zmiany obecnej sytuacji, zachęcam do tego, by udał się na konsultację z psychologiem. Podczas pracy ze specjalistą, będzie mógł odkryć czego chce, jakie są jego cele o raz zaplanować zmiany określonych obszarów jego funkcjonowania, by było możliwe osiągnięcie ich. Psychoterapia pozwala również na lepsze poznanie siebie, z pewnością okaże się, że ma wiele zasobów, których może użyć, by mieć bardziej satysfakcjonujące życie.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Skoro Pani pisze tu w jego imieniu to znaczy, że macie bardzo bliską więź, prawdopodobnie symbiotyczną. To może mu przeszkadzać w wyjściu na świat - do tego potrzeba wiecej niezależności.
Polecam psychoterapię rodzinną.