Niska samoocena 29-letniej kobiety

Mam 29 lat. Inni mówią, że nic nie robię, że użalam się nad sobą, że jestem dziecinna, egoistyczna. Nienawidzę ich za to. Chciałabym, żeby byli mną chociaż przez jeden dzień. Żeby poczuli to co ja. Coraz częściej myślę, że lepiej żeby mnie nie było. Inni mają fajną pracę, dom, rodzinę. Ja odstaję od nich. Czuję się jak upośledzona. Złość, najczęściej smutek i samotność. Nic nie osiągnęłam, a czuję się zmęczona walką ze sobą. Chciałabym żeby mnie ktoś przytulił, ale na to też trzeba zasłużyć-głód

Witam,
negatywne myśli odnoszące się do nas samych często utrudniają realizacje celów i wypełnianie codziennych zadań. Najczęściej taka ocena nie jest adekwatna i wymaga pracy nad sobą. Z tego względu zachęcam Panią do skorzystania z usług psychoterapeuty. W procesie psychoterapii można dowiedzieć się o sobie znacznie więcej i zmienić podstawowe przekonania, co powinno przynieść lepsze samopoczucie i funkcjonowanie.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam Panią,
Sposób w jaki opisuje Pani siebie i swoje życie przypomina mi to, co słyszę czasem od moich pacjentów. Poczucie osamotnienia, wewnętrzna pustka, niechęć do siebie, złość do ludzi, poczucie porażki i wadliwości, a przede wszystkim ogromna potrzeba bliskości i miłości - i przekonanie, że nigdy tego nie dostanę. Ale zmiana jest możliwa. Naprawdę. Wiem co mówię, gdyż obserwuję, jak może zmienić się życie człowieka w procesie psychoterapii. Gorąco zachęcam Panią do podjęcia takiej próby. Zasługuje Pani na to, żeby dostać to, czego Pani potrzebuje - przytulenie, uwagę, akceptację i miłość. Być może kiedyś, gdy była Pani dzieckiem nauczyła się Pani, że trzeba na to zasłużyć. W procesie terapii może Pani odkryć, że To są Pani naturalne potrzeby. Że każdy z nas takie ma. I że może Pani dostać to, czego Pani potrzebuje. Zachęcam zwłaszcza do terapii schematu. Tutaj więcej na ten temat:
książka: J. Young "Program zmiany sposobu życia"
internet: https://martadziekanowska.wordpress.com/category/blog/o-terapii-schematow/

Samego dobrego!
Marta Dziekanowska

Witam. Proszę koniecznie wybrać się do psychoterapeuty, żeby przepracować swoje emocje, frustracje i zacząć konstruktywnie radzić sobie z życiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry, nie zadaje pani pytania w wypowiedzi? Jeżeli jednak chce pani zmienić obecna sytuację, sposób doświadczania rzeczywistości zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty i prawdopodobnie podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.