Jaka może być przyczyna wzrostu wagi?
Witam!Mam 27lat.Lekarz kazał zrobić mi badania,by ocenić,co jest przyczyną wzrostu wagi i braku możliwości zrzucenia kg.W ciągu trzech lat z 50 kg doszłam do 63 kg.Proszę o interpretację wyników:glukoza na czczo 102(70-105);kortyzol rano 667 (116-1059nmol/l);kortyzol po 1mg deksametazonu 550 (116-1059);ACTH (20,39pg/ml (8-58);insulina 13,7 (2-25),cholesterol całk - 206 (115-190), tarczyca ok po usg i badaniu TSH,FT3,FT4, poprzednie badanie kortyzolu miesiąc temu 36,6 (5-25) - ciągle wysoki.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Przedstawione wyniki poza nieco wyższym cholesterolem są w normie, kortyzol w teście hamowania w normie.