Jaka może być przyczyna zatrzymania wzrostu?

Dzień dobry, Mój syn od kilku lat nie rośnie. W podstawówce miał 75 centyli. W pierwszej klasie gimnazjum 50 centyli. Teraz ma 16 lat i ma 10 centyli. Dodam, że syn jest otyły. Jaka może być przyczyna zatrzymania wzrostu? Może to jakieś problemy hormonalne. Jakie badania przeprowadzić? Proszę o poradę.

powinna pani udać się z synem do poradni endokrynologicznej lub poradni zaburzeń wzrostu jeśli w pani rejonie takowa istnieje.