Podwyższony cholesterol i nadwaga u dziecka

WITAM Mam syna 8 letniego z duża nadwagą 47kg/137cm wzrostu, cukier, tsh w normie, cholesterol lekko podwyższony. Dziecko od roku jest pilnowane z jedzeniem, 2 razy w tyg. basen oraz karate plus sporty w szkole, waga się ciągle utrzymuje. Co mam jeszcze robić ? syn jest jest wciaż otyły, jakie mam mu badania zrobić żeby zatrzymać ten wzrost wagi?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

napisała Pani że waga się wciaż utrzymuje tzn. czy od roku waga stoi w miejscu? Jeżeli tak jest to proszę sprawdzić wzrost dziecka ile urósł w ciagu tego roku. Jeżeli waga stoi w miejscu a syn rośnie to pozytywny objaw. Jeżeli ma Pani watpliwosci prosze od lekarza POZ wziąć skierowanie do poradni dietetycznej. Niestety otyłość to choroba przewlekła i trzeba dużo wytrwałości i cierpliwosci u rodziców.

Pozdrawiam