Cholesterol, wzdęcia i nadwaga

Mam 37 lat wysoki cholesterol,wzdęcia i 10 kg do zrzucenia wagi (wzrost 158 waga 62 kg ,otyłość brzuszna ),za dużo ważę szybko się męczę ,nie mogę pozbyć oponki na brzuchu ,kiedyś ważyłam 47/48kg po 30 roku życia waga rośnie ,nie jestem za bardzo aktywna fizycznie .Proszę o wskazówki ,przykładowe menu

Droga Pani!
Pani opis sugeruje, że jest już Pani zmotywowana do zmian w swoim życiu. Przede wszystkim proponuję zastanowić się nad popełnianymi pzrez Panią błędami żywieniowymi i nad sposobem ich poprawy. Proponuję stosowanie się do podstawowych zasad prawidłowego odżywiania: zjedzenie śniadanie od 30 do 60 minut po wstaniu z łóżka, kolejne posiłki jadać co 3-5 h, a kolację spożyć 2-4 h przed snem. W przypadku wzdęć proponuję zwrócić uwagę na wyeliminowanie z diety produktów kapustnych (kapusta, jarmuż, brokuł, kalafior itp) i innych, po których obserwuje Pani wzrost wzdęć. Zalecam także spokojne spożywanie posiłków, dokładne gryzienie i unikanie rozmów podczas jedzenia, dzięki czemu uniknie Pani niepotrzebnego "napowietrzania" jelit powodujących wzdęcia. Aktywność fizyczna, nawet w postaci codziennych spacerów zdecydowanie mogłaby pomóc Pani nie tylko w zmniejszeniu masy ciała, ale także w przysieszeniu trawienia i unikania wzdęć. Obniżenie poziomu cholesterolu będzie możliwe dzięki zastąpienia czerwonego mięsa produktami drobiowymi oraz unikaniu smażenia takowych produktów. Dodatkowo, w każdym posiłku powinny znajdować się warzywa, najlepiej surowe. Proszę nie zapominać o codziennym piciu wody - minimum 2 litry dziennie. Jeżeli ma Pani więcej pytań dotyczących wskazówek dla Pani postępowania, to służę pomocą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!