Powrót do normalnej wagi, żeby nie przytyć w nadmiarze

Witam. Mam 17 lat i mam 171 cm wzrostu. W wyniku ograniczania węglowodanów -schudłam ok. 3-4 kg. (teraz moja waga wynosi ok. 51/52 kg. normalnie ważyłam 54 kg.) Chcę z powodów zdrowotnych powrócić do normalnej wagi jednak nie chcę przybrać na wadze w nadmiarze. Co mam jeść, czego mam unikać i jak mam jeść żeby wszystko powróciło do normy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponuję włączyć do diety wszystkie niezbędne składniki odżywcze :
białka - w postaci chudego mięsa, ryb, produktów mlecznych, jaj
węglowodanów - w postaci pełnoziarnistych produktów zbożowych, warzyw i owoców
tłuszczów - w postaci olejów roślinnych
Unikać należy natomiast kalorycznych przekąsek, tłustych dań, żywności typu fast food, słodyczy i słodzonych napojów.
Wskazane jest spożywanie 5 posiłków dziennie. Zalecana kaloryczność diety to około 2000 kcal.

Witam serdecznie, najlepiej skontaktować się z dietetykiem, aby przeanalizować Pani sposób żywienia i ustalić co można spożywać a co nie. Ważne jest, aby we wszystkie przede wszystkim zachować umiar.
Pozdraiwam