Dieta i ćwiczenia na mięśnie brzucha dla 15-latka

Cześć,mam 15 lat mam 189 wzrostu i warze 80 kg czy mieszczę się w normie?Chciałbym dowiedzieć się co jeść,zdrowo aby mieć dużo energi. Jakie ćwiczenia mam wykonywać żeby mieć kaloryfer i klatkę piersiową dobrze zbudowaną?
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała znajduje się w normie. Wprowadzając zdrowy tryb żywienia warto zadbać o spożywanie 5 posiłków dziennie, tak aby móc dostarczyć odpowiednią ilość energii dla rozwijającego się organizmu. Ponadto należy zadbać o obecność w diecie chudego mięsa i ryb, produktów mlecznych, produktów zbożowych takich jak kasze, ryż, makaron i pieczywo z pełnego ziarna oraz olejów roślinnych w postaci surowej, jako dodatek do gotowego dania.
Unikać należy natomiast słodyczy, słonych przekąsek, słodzonych napojów i żywności typu fast food.