Zdrowe sposoby na przytycie

Chciałabym sie dowiedziec jak mozna przytyc ? co jeść zeby skutecznie przybrać na wadze ? wiadomo kazdy ma inna przemiane ale moze akurat są takie produkty,dania co pomogą mam 163cm wzrostu i waze 46 ;/ za mało ;/ strasznie mnie to drazni . Pomóżcie

Aby zdrowo przybrać na wadze powinna Pani tak skomponować jadłospis aby każdego dnia występowała nadwyżka kalorii. W Pani przypadku występuję naprawdę duża niedowaga, dlatego poleciłbym jednak konsultację ze specjalistą, gdyż długo utrzymujący się stan niedożywienia może prowadzić do wielu chorób wynikających z niedoboru zarówno energii jak i witamin i składników mineralnych.

Witam, jeżeli chcemy przytyć, musimy spożywać więcej przynajmniej o 500- 600 kcal od swojego zapotrzebowania energetycznego, Jest to proces długotrwały. Z pewnością unikać proszę słodyczy, które wbrew pozorom wypełniając, zmniejszają apetyt przez co wartościowe produkty są ograniczane w diecie. Warto mieć też na uwadze, aby się nie przejadać i nie przeciążać układu pokarmowego. Najlepiej wybierać produkty małe objętościowe a o dużej kaloryczności np. orzechy, suszone owoce.

Dieta powinna być bogato energetyczna i bogato białkowa.
Produkty białkowe – mięso (szczególnie ryby i kurczak) oraz nabiał
Tłuszcz w postaci żółtek jaj, serów i śmietanki
Węglowodany w postaci potraw mącznych, makaronów, napoje słodzonych miodem.
Proszę spożywać również zupy mleczne, kompoty, kisiel, budynie i galaretki. Pozdrawiam