Zdrowe przytycie dla 12-latki

Witam. Mam 12 lat, waże 36 kg i mam 154cm wzrostu. Zdaję sobie sprawę z tego, że muszę przytyć, ale nie wiem, jak mam to zrobić. Co powinnam jeść, a czego nie? Proszę o możliwe opracowanie menu.
12 LAT ponad rok temu

Witam,
indywidualne menu możesz otrzymać podczas bezpośredniej wizyty u dietetyka. Niestety przez internet mogę Ci jedynie przekazać zalecania. Staraj się jeść regularnie 5-6 posiłków dziennie. Twoją bazą powinna być piramida zdrowego żywienia, zaś pomiędzy posiłkami możesz podjadać suszone owoce, orzechy, nasiona, budynie, mleczne desery. W tym artykule możesz znaleźć wskazówki jak zwiększyć kaloryczność posiłków: http://ranking.abczdrowie.pl/d/31563,agnieszka-kopacz,post,30,problemy-z-przybraniem-na-wadze. Pozdrawiam,
Agnieszka Kopacz

Zarówno do schudnięcia jak i przytycia jest jedna podstawowa zasada: regularność spożywania posiłków. Powinnaś jeść co 2 godziny. Kanapki na śniadanie i do szkoły powinny być wieloskładnikowe np. ser + szynka, ryba wędzona + twarożek, jajko + szynka itp. Posmarowane masłem. I oczywiście kolorowe warzywa jako dodatek. Warto jeść ciepłe pieczywo posmarowane masłem- wtedy więcej się wchłonie :) Do kanapek można dodawać kalorycznego majonezu. Mama gdzie można może przemycać jajka, które są bardzo zdrowe i wzbogacą Twoje menu. Na przekąskę idealne są kaloryczne - i zdrowe- owoce suszone i wszelkiego rodzaju orzechy. Doskonałym pomysłem na podwieczorek lub posiłek przed snem jest kaszka manna z syropem owocowym :) Kolacje mogą być częściej wersjami "mącznymi", typu: naleśniki, knedle, pyzy, czy sałatki z makaronem. Życzę powodzenia!