Jąkanie u 4-letniego dziecka a odpowiednie działania

Córeczkaa 4 lata Ok. 3 tygodnie temu zaczęła się jąkać. Wcześniej mówiła normalnie. Na początku jąkała się tylko od czasu do czasu.Teraz jąkanie nasila się. Zwykle występuje gdy jest zdenerwowana lub gdy chce powiedzieć coś ważnego. Córeczka nie chodzi do przedszkola, zacznie dopiero we wrześniu, jednak na myśl o przedszkolu bardzo się z tego cieszy. Jest dzieckiem śmiałym i odważnym, łatwo nawiązuje przyjaźnie. Urodziła się jako wcześniak w 34 tyg., ale jest zdrowa i rozwija się prawidłowo

Pozdrawiam,
Karolina Gajek

Witam. Jak sama Pani stwierdziła - jąkanie nasila się i występuje wtedy, gdy do głosu dochodzą emocje (ekscytacja, zdenerwowanie). Radziłabym udać się z Córeczką na konsultację do logopedy specjalizującego się w terapii jąkania (balbutologopedy).

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl