Jaki charakter może mieć ta zmiana w pęcherzu moczowym?

Dzień dobry, mam 21 lat i jestem kobietą. Często miewałam infekcje dróg moczowych przez co lekarz skierował mnie na USG jamy brzusznej i badanie ogólne moczu. W USG wyszło w pęcherzu że jest struktura hyperechogenna ok 2 cm(Obraz niejednoznaczny) i poszłam do urologa, który skierował mnie na cystoskopie. Czekam ale psychicznie mnie to wykańcza boje się że to jakiś rak... Badanie ogólne moczu: barwa żółta, przejrzysty, pH 6, ciężar właściwy 1,025; brak białka, glukozy, ketonów, BRAK KRWI więc to dobrze. Teraz jak oddaje mocz to także patrzę na kolor i jest jasnożółty lub w żółty, w każdym razie na pewno nie jest ciemny. Co może dawać taki obraz w USG? Wiem że po prostu trzeba zrobić cystoskopie ale do tej pory chciałabym chociaż coś wiedzieć. Z góry dziękuję
KOBIETA, 21 LAT 9 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Jednakże bardzo dobrze, że zostały Pani zlecone dokładniejsze badania, aby ewentualnie wyeliminować nieprawidłowości.

W pierwszej kolejności należałoby spokojnie poczekać na badanie cystoskopii, które na pewno wskaże miarodajny wynik.

Biorąc pod uwagę wynik badania USG pęcherza moczowego, można by przypuszczać, że uchwycona zmiana hyperechogenna mogłaby odpowiadać torbieli lub guzowi litemu.

Istotne są również aktualne objawy, które Pani towarzyszą, jak bóle podbrzusza, częste oddawanie moczu, czy krwiomocz.

Specjalista po analizie wszystkich wyników badań będzie mógł podjąć właściwe metody leczenia.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/pecherz-moczowy

https://portal.abczdrowie.pl/cystografia-charakterystyka-wskazania-opis-badania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty