Jaki jest bezpieczny okres przed zajściem w ciążę po braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam
Chciałam się dowiedzieć, jaki jest bezpieczny okres przed zajściem w ciążę po braniu tabletek antykoncepcyjnych?
Na czas wakacji wzięłam 2 opakowania tabletek Y***, wcześniej antykoncepcje stosowałam rok temu. Teraz zastanawiamy się z mężem, kiedy będzie bezpieczny czas, by postarać się o dziecko, by nic nie zagrażało jego zdrowiu.
Słyszałam też, że antykoncepcja sprzyja ciąży mnogiej, a my marzymy o bliźniakach.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

niektórzy badacze uważają, że należy zastąpić antykoncepcję hormonalną środkami mechanicznymi na 2-3 cykle przed planowanym zapłodnieniem. Nie potwierdzono korzyści z takiego działania, ale nie jest to szkodliwe.

Okres około 2 miesięcy jest najlepszym czasem do uzupełnienia niezbędnych witamin, minerałów a także suplementacji kwasu foliowego przed zapłodnieniem.

Pozdrawiam serdecznie!