Jaki jest powód bólu brzucha cztery miesiące po aborcji farmakologicznej?

W lutym wykonałam aborcję farmakologiczną - wszystko poszło "zgodnie z planem", krwawienie było obfite i trwało około 10 dni. Następnie w terminie dostałam okres i nic mnie nie bolało, jednak od poniedziałku strasznie boli mnie dół brzucha, a to już 4 miesiące od poronienie. Boli jak się dotykam, ból promieniuje jakby do lewego jajnika. Co może być tego przyczyną?

Czy w macicy mogły pozostać resztki? Bardzo proszę o odpowiedziedź!

Witam serdecznie!

Czas jaki upłynął od aborcji jest wystarczająco długi, by móc podejrzewać inną przyczynę Pani dolegliwości.

Zalegające resztki w jamie macicy zwykle zaczynają się objawiać po kilku-kilkunastu dniach od aborcji. Bólowi towarzyszy gorączka, osłabienie. Pani nie wspomina o tego typu objawach, więc jest to tym mniej prawdopodobne.

W obecnej sytuacji powinna się Pani zgłosić do ginekologa i Panią zbada. Być może wskazane będzie wykonanie badania USG.

Pozdrawiam