Jaki jest powód braku okresu 3 miesiące po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam przez długi czas zazywalam tabletki antykoncepcyjne. Czułam sie po nich bardzo dobrze. Od lutego odstawilam je. Od 3 miesiecy nie mam okresu. Na usg wyszło jajniki drobnopecherzykowe. Dostałam lrk duphaston na wywolanie miesiaczki natomiast mija dzis 5 dzien od odstawienia i miesiaczki nie ma. Mislam robione bsdania krwi na tarczyca i prolaktyna -w normie. Jakie badania powinnam dalej robic? Chce zajdc w ciążę

W takim przypadku najlepiej skonsultować się bezpośrednio z ginekologiem-endokrynologiem. To on zadecyduje o wykonaniu odpowiednich badań laboratoryjnych głównie hormonalnych. Zakres takich badań jest szeroki i związany z określeniem poziomu hormonów płciowych czyli estrogenów, progesteronów i hormonów androgenowych. Kiedy (pora dnia, cykl płciowy) oraz jakie wykonać poziomy hormonów powinien zadecydować najlepiej tak jak pisałem ginekolog-endokrynolog. To bardzo skomplikowany problem, a jajniki drobnopęcherzykowe mogą sugerować występowanie zespołu policystycznych jajników często związanych następowo z zaburzeniami hormonalnymi i niepłodnością.